zamknij Karmy dla gołębi Produkty spożywcze Produkty paszowe Sklep internetowy
zamknij SPECJALISTYCZNE MIESZANKI DLA GOŁĘBI POCZTOWYCH PRESTIŻOWA LINIA KARM LOTOWYCH - SUPER ENERGY PERSONALNA LINIA DLA TWOICH CHAMPIONÓW KARMY DIETETYCZNE LINIA KARM JUNIOR KARMY EKONOMICZNE KARMY DLA KANARKÓW, PAPUG I DZIKICH PTAKÓW LINIA NATURALNYCH KARM DLA DROBIU POKARM DLA DZIKICH PTAKÓW Girty i MMK dla gołębi Plany lotów

SPECJALISTYCZNE MIESZANKI DLA GOŁĘBI POCZTOWYCH

Miarą sukcesu w profesjonalnej hodowli jest odpowiedni poziom zdrowotny gołębi, zadbany, funkcjonalny, czysty gołębnik, odpowiednia karma oraz do-świadczenie, wiedza i kreatywność hodowcy.

Prowadzenie profesjonalnej hodowli to ciężka praca przez cały rok. Nie należy lekceważyć żadnego etapu rozwoju gołębia pocztowego. Jako producent po-karmu szczególny nacisk kładziemy na sposób odżywiania, który musi być niemal doskonały, nie tylko w okresie lotowym, ale również w okresie rozpłodu, pierzenia i odpoczynku zimowego.

Jakie korzyści niesie za sobą właściwe odżywianie i czym jest zdrowa dieta?

Zdrowe odżywianie to taki sposób jakościowego  i ilościowego doboru pokarmów, który wspiera utrzymanie zdrowia czyli ogólnie pojętego dobro-stanu fizycznego gołębia. Warto mieć na uwadze, że organizm do prawidłowego funkcjonowania wy-maga regularnego dostarczania odpowiednich da-wek kilkudziesięciu składników  odżywczych takich jak  aminokwasy, wybrane tłuszcze, cukry, witaminy i składniki mineralne. Niedostarczenie ich w pakiecie lub też spożycie w niedostatecznych ilościach doprowadza do zaburzenia homeostazy i sprzyjać może upośledzeniu pracy wielu układów i narządów. Reasumując – zdrowe odżywianie to takie, które umożliwia dostarczenie wszystkich niezbędnych składników w ilościach adekwatnych do zapotrzebowania.

Dlaczego warto stosować profesjonalne mieszanki w hodowli przez cały rok?

Gołębie pobierają mieszankę ziaren, dopóki nie uzyskają wystarczającej ilości składników, których w danym czasie potrzebują najbardziej. Jeśli dieta jest niewłaściwie zbilansowana, pobierają zbyt dużo ogólnej ilości pokarmu, co często może prowadzić do ich otyłości. Aby tego uniknąć, należy stosować mieszankę zwierającą optimum składników w niewielkiej ilości pokarmu, dostosowaną do danego okresu życia i poziomu aktywności.

Posiadając dobre gołębie i mając ambicje, aby zostać mistrzem, nie należy patrzeć na żywienie przez pryzmat oszczędności.

Okres rozpłodu – optymalnie zbilansowane mieszanki rozpłodowe RW, RO, RL. Nowością jest mieszanka MH – zrównoważona mieszanka hodowlana z 15% nasion strączkowych, 15% kukurydzy  i resztą składającą się z bardziej strawnego białka na poziomie 10% z nasion soi i bogatych  w tłuszcz nasion konopi, słonecznika, rzepaku. Zalecana jest dla gołębi rozpłodowych po okresie zimowym w celu pobudzenia ich do chęci łączenia się w pary. Z okresu spoczynkowego szybciej wejdą w okres łączenia się w pary utrzymując jednocześnie odpowiednią wagę ciała. Można podawać ją aż do momentu wysiadywania jaj. Natomiast dla zespołu wyścigowego jest świetną mieszanką do podawania od wczesnej wiosny do szóstego tygodnia przed lotami. Po tym czasie zalecane jest przejście na mieszankę TK.

Na kilka dni przed wylęgiem do diety włączona powinna być mieszanka RW o podwyższonym poziomie białka i niezbędnego  w tym okresie wapnia oraz kolejno RO, która zapewni kompleksowe zaopatrzenie gołębi w składniki pokarmowe w okresie rozpłodu  i skarmiania młodych. Niezastąpiona w każdej hodowli i bardzo dobrze znana hodowcom mieszanka RL, na okres rozpłodu, treningów i łatwych lotów. Zawiera trzy rodzaje ekstra smacznych kukurydz.

Czy mieszanki MDM odpowiadają wymogom dynamicznie zmieniającego się systemu  żywienia i hodowli gołębi pocztowych?

Korzystamy z możliwości wymiany doświadczeń uznanych hodowców, śledzimy najnowsze światowe publikacje na temat żywienia gołębi pocztowych, dbamy o jakość i różnorodność asortymentową. Wszystko to sprawia, że hodowcy, którzy stosują nasze karmy osiągają bardzo dobre wyniki.

Wspólny Gołębnik Roztocze prowadzony przez Helenę i Adama Braszko. W sezonie 2019r. do prowadzenia hodowli we Wspólnym Gołebniku oraz w hodowli prywatnej stosowane były karmy z firmy MDM. Uważamy, że  karma jest bardzo wysokiej jakości i w pełni pokrywa zapotrzebowanie żywieniowe gołębi. Dzięki tej karmie gołębie we Wspólnym Gołębniku cały sezon były zdrowe i w dobrej kondycji. Świadczy o tym ostatni 6 lot. Finał z odległości 407km, kiedy to gołębie z tego lotu przyleciały w grupie 21szt z szybkością 1.472m/m. Pozostałe ptaki sukcesywnie dolatywały. Wszyscy uczestnicy lotu Finałowego byli bardzo zadowoleni, że gołębie tak dobrze zostały przygotowane na ten lot a wszystko dzięki karmie MDM. 

W hodowli prywatnej od 1996r jestem członkiem oddziału Turobin 0215 Okręg Lu-blin w sezonie 2019r uczestniczyłem w 13 lotach konkursowych, największy sukces osiągnąłem z lotu Okręgowego Nauen 1.730km moje gołębie zdobyły 1,3,6 konkurs na 3802 szt gołębi Pierwszy gołąb siadł z szybkością 1.556m/m.

Drugi sukces to z Brukseli 1.300km zakoszowane 19 szt. moje gołębie zajęły miej-sca 1,2,4,9,10,19, lot bardzo wymagający pod wiatr i mocno pochmurny.

Na szczeblu oddziału zająłem w kat. open 10 z całości Mistrz 5 z 50, 2 Vice Mistrz. Uważam, że osiągnąłem te sukcesy dzięki karmie MDM, którą wszystkim  gorąco polecam.

Dobry Lot Helena, Adam Braszko

Kierujemy się prawami natury.

Na okres pierzenia linia specjalistyczna oferuje proteinową PE, PP, RP oraz uzupełniające DN i NO.

Do tworzenia silnych, gładkich i błyszczących piór organizm gołębia potrzebuje dużego nakładu energii oraz wielu różnorodnych składników w szczególności protein, wapnia, związków siarki, mikroelementów pozyskanych z kilku źródeł. Pierzeniowe mieszanki MDM składają się z wielu gatunków zbóż i nasion zawierających tłuszcz, aminokwasy, krzem, lecytynę, siarkę i nienasycone kwasy tłuszczone, potrzebne do budowy błon komórkowych, umożliwiają swobodne przejście przez ten trudny dla gołębia okres, efektem, czego są piękne błyszczące pióra.

Zdrowy pokarm dostarczają również mieszanki BK+, BKs, które są dobrym wyborem i inspiracją do tworzenia indywidualnego programu żywienia tak w okresie lęgowym, jak i pierzenia.

Na uwagę w ciągu roku zasługuje traktowany po macoszemu okres odpoczynku zimowego. Gołębie regulują swą gospodarkę cieplną poprzez pokarm. Zaspokojenie potrzeb gołębia w tym czasie, skutkować będzie faktycznym ich odpoczynkiem oraz swoistym „relaksem”, którego po wyczerpującym sezonie lotnicy tak bardzo potrzebują. Naszą propozycją na ten czas jest karma pierzeniowa, z dodatkiem ok. 25% jęczmienia”, bądź też mieszanka ZE. Jeśli gołębie w okresie odpoczynku otrzymają dobry pokarm, odwdzięczą się dobrym, zdrowym wyglądem, świetną kondycją, ochotą do treningów i gotowością do lotów konkursowych.