zamknij Karmy dla gołębi Produkty spożywcze Produkty paszowe Sklep internetowy
zamknij SPECJALISTYCZNE MIESZANKI DLA GOŁĘBI POCZTOWYCH PRESTIŻOWA LINIA KARM LOTOWYCH - SUPER ENERGY PERSONALNA LINIA DLA TWOICH CHAMPIONÓW KARMY DIETETYCZNE LINIA KARM JUNIOR KARMY EKONOMICZNE KARMY DLA KANARKÓW, PAPUG I DZIKICH PTAKÓW LINIA NATURALNYCH KARM DLA DROBIU POKARM DLA DZIKICH PTAKÓW Girty i MMK dla gołębi Plany lotów

PRESTIŻOWA LINIA KARM LOTOWYCH - SUPER ENERGY

Zależy nam, aby wprowadzać nową jakość w żywieniu gołębi zwłaszcza tych, które biorą udział  w konkursach. W tym sezonie prezentujemy i oferujemy mieszanki z linii karm lotowych jako pokarm funkcjonalny – specjalnego przeznaczenia. Zgodnie  z jego ideą to właśnie pokarm, a nie suplementy diety ma być naturalnym źródłem wszystkiego, czego gołąb potrzebuje do prawidłowego rozwoju. To składniki dostarczane w pokarmie mają również zabezpieczyć jego organizm przed negatywnym wpływem środowiska.

Karmy lotowe to specjalna grupa mieszanek,  w skład których wchodzą najlepszej jakości ziarna  i nasiona, w tym kilka rodzajów kukurydz z siłą kieł-kowania 95%. Niektóre z nich zawierają również ekstra kukurydzę purpurową z zawartością C3G, jako naturalnego antyoksydanta. Do dyspozycji Hodowców oddajemy szerokie spektrum mieszanek o zróż-nicowanym składzie do wykorzystania w różnych systemach żywienia.Tu liczy się energia uwalniana na różne sposoby i na poszczególnych etapach lotu. Do każdego worka dołączona jest etykieta certyfikująca produkt.

Karmienie dla osiągnięcia wydajności podczas wyścigów.

Żaden światowej klasy sportowiec nie ignoruje właściwego odżywiania, ponieważ wpływa ono na zwiększenie siły, wytrzymałości, prędkości i może decydować o zwycięstwie lub przegranej. Gołębie wyścigowe to ptasi sportowcy. Jeśli zapewnimy im optymalne warunki do rozwoju, m.in. żywieniowe, bardziej prawdopodobne będzie wykorzystanie ich pełnego potencjału.  Im bardziej hodowca odbiega od optymalnej diety, tym trudniej jest ptakom.  W okresie lotów błąd w zarządzaniu dietą może mieć bezpośrednie konsekwencje w postaci słabych wyników.

Zwiększenie sprawności fizycznej zależy od dostarczenia właściwego „paliwa”.

Trudno jest znaleźć właściwe medium, ale dzięki studiom i doświadczeniu Hodowców, stopniowo ewoluuje system żywienia, na który reagują gołębie i dzięki któremu można osiągnąć sukces. Należy zapoznać się z gołębiami indywidualnie poprzez codzienną pielęgnację, codzienną kontrolę ich kondycji fizycznej, nauczyć się dozować pożywienie tak, aby wprowadzić je w pożądany stan w dniu koszowania. Karmie-nie zespołu wyścigowego bardzo różni się od karmienia gołębi w wolierach lub karmienia ich poza sezonem. W zespole lotowym należy dążyć do zrównoważenia ilości podawanego jedzenia w stosunku do wykonywanej pracy. Odpowiednia dieta, w znaczeniu zarówno ilościowym jak i jakościowym, przed, podczas i po treningu, a także w czasie zawodów, przyczynia się do osiągania pożądanych wyników sportowych. Specjaliści wypracowali optymalne zapotrzebowanie na składniki odżywcze dla gołębi pocztowych uczestniczących w lotach konkursowych. Powinny być utrzymywane na poziomie 60-75% węglowodanów, 10-12% białka, natomiast tłuszcze powinny stanowić od 10 do 15%.